Minelab Define Dedektörü

Minelab GPZ 7000 Metal Dedektörü

Altın Detektörlerinin Gelecek Nesli

Ultra Yüksek Performans

Ekstrem Altın Derinliği

Maksimum Altın Hassaslığı

1 Metreye Kadar Su Geçirmez Başlık

Altın Heyecanı Yeni Başlıyor… Daha Ne Bekliyorsun!

GPZ 7000

Altın Detektörlerinin Gelecek Nesli

Altın Detektörlerinin Gelecek Nesli Burada!

“GPX 7000’in bazen altını kendi yarattığını düşünüyorum!”

2 no’lu test raporunun bir bölümü

“Bu gün daha önce yer sesinden ve dengesizliğinden dolayı çalışamadığım bir araziye gittim. GPZ 7000’in farkını inanılmaz gördüm. Altınlar neredeyse kendi ayaklarıyla geldi. Toplamda 30 gram vurgun yaptım en büyük altın parçası 12 gramdı ve toprağın 40 cm altındaydı.”

1 no’lu test raporunun bir bölümü

“Derinlerde düzgün altınlar bulmayı başardım. Bunların arasında toprağın 75 cm altından bulduğum 70 gramlık altın da var. 20 inç Monoloop başlıklı GPX 5000 bile bunu algılayamamıştı.”

“Sanki bu araziye hiçbir detektör girmemiş gibi sağda solda her yerde altın buluyordum.”

“Bu tecrübe resmen aklımı uçurdu, sürekli “Bingo” diye bağırıyordum. GPZ 7000 resmen büyü yapıyordu sanki. Yıllardır bu kadar çok altın parçasını bu kadar çabuk bulmamıştım. 3 saatten az bir sürede 45 gram altın ne demek! GPZ bu toprakta en iyi VLF detektörünün bile zor algılayacağı derinliklerde altın örnekleri buldu.”

“GPZ 7000 altın avcılığını resmen bir sonraki seviyeye taşıdı ve kendimi gücünü test eden ilk insanlardan biri olma talihini yaşadığım için çok şanslı görüyorum. Önümüzdeki sene için hedefim altın konumlarında bu aleti kullanabildiğim kadar çok kullanmak.”

Steve Herschbach, ABD

Ultra Yüksek Performans

Ekstrem Altın Derinliği

Ne kadar derine gidebilirsin? GPX serisinden %40 daha derine! Devrimsel nitelikteki ZVT teknolojisi sayesinde taranmış altın arazileri tekrar gözden geçirmek isteyeceksin. Minelab sayesinde şimdiye kadar görülmemiş derinliğe ulaşacaksın.

Maksimum Altın Hassaslığı

GPZ 7000’in inanılmaz hassas Super-D başlığı sahada size en büyük avantajı kazandırıyor. Diğerlerinin bulamadığı altınları bulabileceksiniz! Gram altı altınlardan ve algılanması zor eski altın parçaları hala orada!

Duyarlı Yer Denge Ayarı

Birçok altın mineralli ve zor zeminlerde yatıyor ve çoğu detektör bunları bulamaz bile.   GPZ 7000’in kesin ve doğru dengeleri ve otomatik “Takibi” sayesinde en zor zemin durumlarının bile üstesinden kolaylıkla geliyor.

Gürültüye Bağışıklı Geliştirilmiş

GPZ 7000 muhteşem gürültü bağışıklığı sayesinde size düzgün ve sess,z tarama yapabileceksiniz. 256 gürültü iptali kanalı sayesinde GPZ 7000 ortam gürültüsünü çok az geçiriyor. Altının sesini dinleyin karışan gürültüyü değil!

*GPX 5000 serisinin ortalama bir performansıyla karşılaştırılmıştır. Gerçek performans durumlara göre değişebilir.

Çok Yönlü Tarama

Sade Menü Sistemi

Kullanması çok basit Menü sayfaları benzer fonksiyonları bir araya getirir ve Detect ve Map bölümünde toplar. Böylece bütün ayarlara hızlıca erişebilirsiniz. Başlamak için Rehber bölümünü kullanın.

Kablosuz Ses Özgürlüğü

Kulaklığınızı detektöre takma zorunluluğu olmadan özgürce tarayın. WM 12 Kablosu Modül sayesinde ister temin edilen kulaklıkla, ister speaker ile, isterseniz de favori kulaklıklarınızla kullanabilirsiniz.

GPS Konumlama & PC Haritalama

Tarama yaparken konumunuzu görün ve altın bulgularınızın kaydını tutun. Dahili GPS ile zemini etkili bir şekilde tarayacak ve hiçbir altın parçasını gözden kaçırmayacaksınız! Google Haritalara XChange 2 ile güzel bulduğunuz yer verilerini kaydedin.

1 Metreye Kadar Su Geçirmez Başlık

GPZ 14 inç başlık su geçirmez ve 1 metreye kadar su altında kalabilir. Nehirleri ve kıyıları hiç sıkıntı yaşamadan tarayabileceksini! GPZ 7000’in su geçirmez dizaynı sayesinde yağmur çamur dinlemeden tarama yapabilirsiniz.

*GPZ 7000 sadece su geçirmezdir. GPZ 14 inç başlığı 1 metreye kadar tamamen su geçirmezdir. WM 12 su geçirmez değildir ya da hava koşullarına dayanıklı değildir.

GPZ 7000            Yeni Jenerasyon Altın Heyecanını Hisset!

Altın Bulma Seviyenizi Maksimuma Çıkartın – Detektör Kıyaslama

Aşırı derinlik ve maksimum hassaslıkla GPZ 7000 hem SDC 2300’den hem deGPX 5000’den çok daha iyi performans sergiliyor.

* GPX 5000 serisinin ortalama bir performansıyla karşılaştırılmıştır. Gerçek performans durumlara göre değişebilir.

Bu grafikte yer alan bilgiler ezber bozan kıyaslamalardır, sadece sunum içindir ve GPX 5000 11 inç Monoloop başlıkla, SDC 2300 8 inçlik Monoloop başlıkla, GPZ 7000 ise GPZ 14 inç Super-D başlıkla kullanılarak laboratuar ölçümleri, saha testlerine sonuçlarına dayanarak hazırlanmıştır. GPX 5000 11 inç Monoloop başlık diğer detektörlerle kıyaslamalarda temel alınmıştır. GPX 5000’in daha büyük altın parçalarıyla olan 15 inç x 12 inç Monoloop başlıkla performansı da betimlenmiştir. GPZ 14 inç başlıkla GPZ 7000’in daha geniş aksesuar başlıklarla GPX 5000’in de küçük ya da orta boy altın parçaları konusunda önüne geçeceğini belirtiriz.

Lütfen açıklanan sonuçların tipik altın arazilerindeki durumlarda gösterilen altının ağırlığına ve menziline göre 3 detektörün arasında gerçekçi ve bağlantılı bir kıyaslamaya tabi tutulduklarının farkında olunuz. Bu performansları her durum için aynı sonuç verecek şekilde addedilmediğini belirtmek isteriz.

MinleLab bu 3 detektörün belirtilen performansları için garanti vermemektedir ve gerçekten ulaşılmış başarı olarak anlatmamaktadır. Farklı durumlara göre 3 detektör de farklı performanslar sergileyecektir. Detektör performansında etkili faktörler arasında ancak bunlarla sınırlı olamayarak, detektör ayarları, başlık boyutları ve konfigürasyon, zemin tipi, mineralleşme seviyesi ve tipi, elektromanyetik karışma, altın parçası boyutu, biçimi ve bileşimi ve kullanıcının yetenek seviyesi yer almaktadır.

Basitçe Altın Modunu ve Zemin tipini tarama durumlarına göre ayarlayın ve Avlanmak için hazırsınız.

High Yield (Varsayılan Ayar)

(Tipik 0,1-50 gramdan küçük) Küçük ve orta boyulardaki altın parçaları için başarı sağlar. Daha büyük altın parçalarıyla da iyi performans sergiler. Zeminin üst tabakaları için bu gayet hassas modu kullanarak başlayın.

General

(Tipik 5-50 gram) Büyükten küçüğe altın parçalarını her sahada algılayabilen bir moddur ve çok fazla hassaslık kullanmadan derinleri iyi bir seviyede algılayabilir. High Yield modunda alanı taradıktan sonra aynı alan için bu modu deneyebilirsiniz.

Ekstra Derin

(Tipik 50 gram üzeri) Çok büyük ve derinlerdeki hedefler için kullanılan spesifik bir tarama modudur. Diğer modlardan çok daha fazla derine inip sizi altın bulmada daha üst bir seviyeye taşıyacak. GPX detektörlerinden %40 daha derine ulaşabiliyor!

Normal

Düşük seviyede mineralleşmeye sahip topraklarda bu mod hedef tepki sinyallerini en üst seviyeye çıkaracak. Detektör zeminde çok kirli ses yapıyorsa Diifficult ayarına değişirin. Bu mod derinlerdeki hedefleri avlamak için çok iyi bir moddur.

Difficult (Varsayılan Ayar)

Altın arazilerinde çoğunlukla çok mineralleşmeli toprak bulunur. Bu mod bu durumların üstesinden gelir ve hedef tepkilerinde yanlış sinyal seviyesini minimuma indirir.

Severe

Bazı konumlarda mireralleşme seviyesi çok yüksektir. Bu tip zeminlerde High Yield moduyla birlikte kullanıldığında eskinden bulunamaz seviyelerdeki altınları bu zor durumlarda bulmanıza olanak sağlar.

Sade Menü Navigasyon

Tarama ve Haritalama fonksiyonları için içgüdüsel navigasyon sayfasıyla ve rahatça görülebilen ikonuyla, çabucak uzman konumuna yükseleceksiniz! GPZ 7000 ayarlanabilir fonksiyonlarıyla tamamen kişiselleştirilebilir ve ayarlanabilir.

Yeni buluşumuz olan Quick-Start Guide(Çabuk Başlama Rehberi) Sekmesi detektörünüzün ayarlarını adım adım yapma imkanı veriyor. Sadece ekrandaki otomatik talimatları takip etmeniz yeterli!

 • Tarama
 • Tarama +
 • Ayarlar
 • Tercihler
 • Kullanıcı Düğmesi
 • Reset
 • Harita
 • Ekran
 • Görüntü
 • GeoStore
 • GeoData Oluştur

Yeni Altın Teknolojisi

Bruce Candy’dan çığır açan yeni teknolojiyle altın performansında ÖNEMLİ YÜKSELİŞ.

ZVT teknolojisi ciddi oranda geliştirilmiş derinlik kapasitesiyle bu işi meslek haline getiren altın avcılarını bir sonraki seviyeye taşıyor. Sinüs dalgalı devamlı VLF iletken detektörlerinin sınırlarını aşacaksınız. Mineralleşmeli zeminlerde sıkıntı yaşamaya ya da çeşitli altın boyutlarına ve bileşimlerine karşı yeterince hassas olmayan kare dalgalı PI iletken detektörlerine son!

“Bu devrim niteliğinde yeni ZVT  teknolojisi POX detektörlerinden daha derindeki büyük altın parçalarını algılamasıyla VE ne kadar derinde olursa olsun altını bulmasıyla ezip geçti. GPZ 7000 altın arazilerini tekrar dolaşmaya başlasak iyi olur.”

-Bruce Candy, GPZ Mucidi

ZVT (Zero Voltage Transmission) Zıt manyetik alanlarda Ultra sabit yüksek güç yaratır ve altın hassaslığını arttırır. Bu yenilikçi teknoloji sayesinde altın parçalarını aşırı derinliklerde bile algılar.

GPSi u-blox GPS motorunu kullanarak konum ve zaman verilierini detektör ayarlarıyla birleştirir. Bu da WayPoint, FindPoint ve GeoHunt dosyalarını XChange 2 kullanımı için oluşturur.

Super-D akıllı başlık merkezi iletme döngüsünden ve dış alıcı  döngüsünden meydana gelir. Bu konfigürasyon manyetik topraklardan kaynaklı karışan sinyalleri yüksek oranda azaltır ve zemin sesini düşürür.

Wi-Stream düşük güç harcayan dijital ses iletimi kullanır. Bu sadece ses gecikmesi yaşamazsınız(10 milisaniyenin altına indirir). Böylece size güvenirlik ve maksimum ses kalitesi sağlar.

Bütünleşmiş GPS Haritalama

Yerleştirilmiş GPS ve XChange 2 bilgisayar aplikasyonuyla altın bulgularınızın haritasını çıkarın. Gözünüzden hiçbir altın kaçamayacak!

Harita ekranıyla istediğiniz konumu bulabilecek, ve daha önce bulunduğunuz konumları GeoTrail ile görebilecek, WayPoints (ilginizi çeken konumları) ve FindPoints (altın bulgularınızı) kaydedebileceksiniz.

Aynı zamanda arazide bulduğunuz altınların derinliklerini ve ağırlıklarını da kaydedebileceksiniz. Artık ekstra GPS ve bilgisayar taşımanıza gerek yok. Her şeyi detektöre GeoHunt olarak kaydedilebiliyor. Üstelik eve döndüğünüzde verilerinizi Google haritalara aktarıp oradan da görüntüleyebilirsiniz.

Ses Seçenekleri

Kablosuz ses ile o zayıf altın sinyallerini hiç duymadığınız kadar temiz duyacaksınız.

WM 12 kablosuz modulü maksimum beceri için birkaç seçenek sunmaktadır:

 • Dahili speaker (tamamen kablosuz)
 • KOSS Kulaklık (dış sesleri engelleyici özellik)
 • Kendi kulaklıklarınız (Alışık olduğunuz ses kalitesi)
 • İki WM 12s+ (2li mono çevreleyen ses için)
 • Çoklu WM12s+ (grup çalışmaları için)

*Ek WM 12s aksesuar olarak erişilebilir, ayrıca satın alınması gerekmektedir.

PRO-SWİNG 45

Hafif Askı Donanımı

Tarama yaparken askılar hafiflesin ve tarama zamanınız uzasın!++

 • 8 ayarlama noktası
 • 8 bağlantı noktası
 • Sağ ve Sol Kullanıma uygun

İnsanların Talihlerini Değiştiriyoruz

Tarama Fonksiyonları

Arama Modları: Gold Mode - High Yield, General, Extra Deep, Ground Type - Normal, Difficult, Severe

Ses İptali: Otomatik ve Manüel (256 kanal)

Hassaslık: Seviye 1-20

Ses: Menzil 1-20,  seviye 1-20

Threshold Seviyesi: seviye 1-20 , aralık 1-100

Ses Dengesi: Kapalı, Düşük, yüksek

Yer Denge: Otomatik ve manüel (Quick-Trak çalıştırma tuşu)

Haritalama Fonksiyonlar

GPS Koordinatları: DMS (degrees, minutes, seconds), DM (degrees, minutes)

Zoom Seviyeleri: 10x10, 20x20, 100x100 (metre/yards per cell)

GeoStore: 100 FindPoints, 100 Waypoints, 10 GeoHunts

GPS motoru: u-blox Neo-7 (56 channels, SBAS: WAAS, EGNOS, MSAS)

Fiziksel Özellikler

Başlık (GPZ 14) : 14 inç x 13 inç Super-D alt koruma tabakalı konfigürasyon ( 1 metreye kadar su geçirmez)

Pil: Li-ion şarj edilebilir takım (7.2 V DC, 72 Wh)

Ses Çıkışı: 6.3 mm su geçirebilir soket, Wi-Stream kablosu sinyal iletkeni

Kulaklık: 6.3 mm jaklı KOSS UR 30 100 ohm (su geçirebilir)

Ekran: Full Color LCD 8320 x 240 piksel)

Detektör Ağırlığı: 3.32 kg (GPZ 14 başlık, koruma abakası ve 72 Wh pil dahil)

Detektör Boyu: Katlanmış hali: 117 cm yatay düz, tam toplanmış hali 130 cm

                               Açık hali: 152 cm yatay düz, tam toplanmış hali: 165 cm

Askı: PRO-SWING 45 J-strut, çapraz parça ve GA 10 Rehber Kolu ekli

Diğer

Anahtar Teknolojiler: ZVT, Super-D, GPSi, Wi-Stream, W8

Bilgisayar Bağlantı: XChange 2 bilgisayar yazılımı destekli USB

XChange 2: CD ile gelen yazılım (Windows XP, Vista, 7,8 destekli)

Yazılım Güncellemeleri: GPZ 7000 ve WM12 XChange 2 aracılığıyla yükseltilebilir (internet bağlantısı ile)

Kullanıcı Arayüz Dilleri:

Belgeler: Getting Started Guide ve Field Guide

Kullanım Kılavuzu (CD’de), XChange 2 Kullanım Kılavuzu (CD’de)

*GPX 5000 serisinin ortalama bir performansıyla karşılaştırılmıştır. Gerçek performans durumlara göre değişebilir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ürün : GPZ 7000

Kullanım Alanı : Altın Tespiti (Suya dayanıklı başlığı ile birlikte 1m/3ft derinlik)

Teknolojisi : ZVT Frekans / İletim : Sıfır Voltaj İletimi (ZVT)

Başlık (standart) : Koruyucu alt kapağı ile birlikte 14" x 13" Süper D başlık (suya dayanıklı olup 1 m/3 ft derinliğe iner)

Ses Sistemi : 6.3 mm (¼") su geçirmez olmayan soket

Wi?Stream kablosuz sinyal iletimi Kulaklık : 6.3 mm (¼-inç) Su geçirmez olmayan fişi ile birlikte KOSS UR 30 (100 ohm)

Görsel Ekran : Tam renkli LCD ekran (320 x 240 piksel)

Arka ışık : Evet

USB bağlantısı : XChange 2 PC yazılımı için USB ara yüzü

Hafızada tutma : Evet

Derinlik Göstergesi : -

Tespit Modları : Altın Modu (Yüksek kapasiteli, Genel, Ekstra Derinlik)

Arazi tipi (Normal,Zor, Sert)

Ayrıştırma : Bütün Metaller

Zaman Ayarı : -

Ses tonu : 1-100

Ses Tipi : -

Toprak Ayarı : Otomatik ve Manuel (Hızlı?Keşif düğmesi)

Toprak Ayar Tipi : Otomatik ve Manuel (Hızlı-Keşif düğmesi)

Çer-çöp Yoğunluğu : -

Noktasal Tespit : -

Hassasiyet Ayarı : Seviye (1-20) Ses / Gürültü İptal : Otomatik ve Manuel (256 kanal)

Eşik sesi : Seviye (1-50) Aşaması (1-100) Hedef Objenin : Aralık (1-20) Limit (1-20)

Hacimsel Ağırlığı Batarya : Şarj edilebilir Li-Ion paketi (7.2V DC, 72Wh)

Düşük batarya : Evet Göstergesi

Uzunluk : Katlı: 1170 mm (46.1”) Yassı paketli: 1304 mm (51.3”) Demonte: 1526 mm (60.1”) Yassı paketli: 1651 mm (65.0”)

Ağırlık : 3.32 kg (7.32 lb)

(GPZ 14" başlık, koruyucu alt kapak ve 72Wh batarya dahil)


Garanti Durumu : Kontrol kutusu & başlık 3 yıl

ALANINDA
ÜSTÜN
MARKALAR

Ürün Gruplarımız

Sosyal Medya'da Takip Et;
© 2016 Tevafuk
Elektronik Tekstil, Tıbbi Gereçler
Tic. ve San. Ltd. Şti.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her
hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak
gösterilmeden kullanılamaz.

Web Tasarım & Yazılım | INVIVA
0212 222 1261 satis@tevafuk.com